زایمان بدون درد

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به اینکه بی حسی اپیدورال یا اسپاینال نیز از دیگر روش های به کار رفته برای کاهش درد زایمان محسوب می شود، تصریح کرد: در این روش یک کاتتر پلاستیکی خیلی باریک وارد فضای بین مهره ای کمر می شود و اگر این لوله باریک در انتهای ستون فقرات باقی بماند در صورت کاهش اثر دارو به طور مجدد می توان آن را تزریق کرد

امروزه به علل مختلف، سزارین رواج پیدا كرده است. اگرچه پزشكان معتقدند سزارین باید تنها در موارد عدم امكان انجام زایمان طبیعی و نجات جان مادر و جنین از مرگ، انجام گیرد اما خانم‌ها بدلیل ترس از زایمان طبیعی و گریز از درد‌های آن به سزارین رو می‌آورند.

به‌کارگیری این علم اگرچه با روش‌های متنوع و در حال توسعه‌ای متداول است اما انتخاب مناسب‌ترین روش اهمیت به‌سزایی دارد زیرا شرایط بیمار، وضعیت جسمانی و صلاحدید پزشک برای به حداقل رساندن عوارض ارزشمند بوده و به تناسب نوع زایمان و روند در حال پیشرفت آن متفاوت است.

اضطراب درد زایمان سالانه بیش از 150 میلیون زن را در دنیا آزار می دهد محققین برای کاهش این اضطراب به روشی طبیعی، رایحه مریم‌گلی را توصیه کرده‌اند.

انجام تمرین‌های ورزشی ویژه به مادران باردار کمک کرده تا درد کمتری را تحمل کنند و سریع‌تر نوزاد خود را برای اولین بار در آغوش بگیرند. بسیاری از بانوان تمایل دارند فرزند خود را به شکل طبیعی به دنیا آورند، زایمان سزارین یک جراحی تهاجمی است که می‌تواند عارضه‌های جانبی فراوان برای مادر وحتی کودک به همراه داشته باشد.

زایمان طبیعی بهترین نوع زایمان برای به دنیا آمدن کودک است. با این حال بسیاری از خانم های جوان از زایمان طبیعی و دردهای ناشی از آن وحشت دارند. در این مقاله شما را با زایمان طبیعی بدون درد آشنا خواهیم کرد.

اگر می خواهید درباره مزایا و معایب زایمان طبیعی و زایمان اپیدورال بدانید و این دو زایمان را با یکدیگر مقایسه کنید این مطلب را از دست ندهید.

در روزهای پایانی بارداری ترس از دردهای ناشی از زایمان معمولا ذهن خانمهای باردار را درگیر خود می سازد، ولی با روشهای نوینی که در انجام زایمان طبیعی و سزارین وجود دارد این دردها تا مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

این روزها با زیاد شدن سزارین به رغم همه عوارضی که به دنبال دارد اغلب خانمها تنها برای رهایی از درد زایمان این روش را به صورت انتخابی جایگزین زایمان طبیعی می‌کنند.

اگر هفته های آخر بارداری را پشت سر می گذارید و تحمل کردن درد زایمان برای تان دشوار است، با مطالعه و اجرای تکنیک های زیر می توانید درد زایمان طبیعی را کنترل و کم کنید.