تزریق چربی به واژن | مزایا، ماندگاری + عوارض و قیمت 1400 + عکس

آیا این مطلب برای شما نوشته شده است؟

آیا تا به حال روش تزریق چربی به واژن را شنیده اید؟ به نظر شما این کار با چه روش هایی انجام می شود و خانم ها به چه دلایلی برای این کار به کلینیک های زنان مراجعه می کنند؟
باید بدانید که تزریق چربی به واژن، برای جوان سازی و زیباسازی واژن صورت می گیرد. در واقع در بین تمام روش های زیباسازی و جوان سازی واژن، گزینه ی بسیار رایج و خوبی برای بازسازی بافت های از دست رفته است.
آیا شما قصد انجام آن را دارید؟ آیا این روش برای شما مناسب است؟ اگر می خواهید تا چگونگی انجام آن، ماندگاری، مزایا و و معایب آن و تمام موارد مربوط به آن را بشناسید، این مقاله را مطالعه کنید.

منظور از تزریق چربی به واژن چیست؟

این روش درمانی و زیبایی می تواند مزیت های بسیاری برای فرد داشته باشد، اما معمولا برای جوان سازی واژن استفاده می شود. برای این کار از بدن خود فرد بافت چربی گرفته شده که به همین دلیل هیچ گونه حساسیت و آلرژی ایجاد نخواهد شد. در صورتی که فرد به حجم بالایی از بافت برای ترمیم ناحیه تناسلی خود نیاز داشته باشد، چربی می تواند بهترین گزینه باشد. اگر می خواهید بدانید که آیا شما هم می توانید از این روش استفاده داشته باشید، عنوان بعدی را نیز مطالعه کنید.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به واژن

این روش درمانی و زیبایی می تواند برای تمام افرادی که قصد دارند تا بدون خونریزی و جراحی، از مزیت های زیبایی و درمانی آن بهره مند شوند، مناسب است. اگر شما نیز تمایل به ایجاد تغییراتی در اندام تناسلی خود دارید، می توانید از این روش بی نظیر استفاده داشته باشید. نکته ای که وجود دارد، این است که ناحیه تناسلی به حدود 100 سی سی چربی نیاز دارد که برخی از افراد شاید این میزان را نداشته باشند. در این موارد پزشک از ژل استفاده می کند. همچنین گاهی اوقات از چربی و ژل همزمان با هم استفاده می شود. برای آگاهی بیشتر حتما باید تحت معاینه قرار بگیرید.
معمولا افراد زیر بیشتر به کلینیک های زنان برای تزریق چربی به واژن مراجعه می کنند:

 • افرادی که اندام تناسلی آن ها بعد از زایمان طبیعی دچار تغییرات زیادی شده است.
 • افرادی که به دلیل افزایش سن و یا یائسگی دچار چروکیدگی در اندام تناسلی خود شده اند.
 • افرادی که اندام تناسلی آن ها تقارن ندارد.
 • افرادی که به دلیل داشتن حساسیت، نمی توانند از ژل های بی حسی استفاده داشته باشند.

کاندیدای نامناسب تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن برای افراد زیر انجام نمی شود:

 • افراد دارای عفونت های تناسلی
 • خانم های باردار
 • خانم های دارای فرزند شیرخوار
 • افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف
 • افراد دچار بیماری های خاص
 • افراد دچار تشنج های مکرر
 • افراد مبتلا به بیماری های ریوی حاد
 • افراد دارای سابقه ترومبوآمبولی وریدی

علل تزریق چربی به واژن

اگر فرد از ظاهر اندام تناسلی خود رضایت نداشته باشد، ممکن است تا در مواقع رابطه جنسی دچار کاهش اعتماد به نفس گردد و میل جنسی کاهش پیدا کند. بنابراین مهمترین دلیلی که تزریق چربی به واژن انجام می گردد، زیباسازی و جوان سازی واژن است.
به طور کلی دلایل زیر می توانند سبب نیاز به انجام این کار شوند:

 1. انجام زایمان های طبیعی
 2. ئایسگی
 3. تغییرات هورمونی
 4. چاق و لاغر شدن به صورت متوالی
 5. داشتن رژیم های لاغری بسیار سنگین
 6. مصرف برخی از دارو های خاص

مزایای تزریق چربی به واژن

این روش درمانی و زیبایی دارای مزیت هایی است که در ادامه برای شما بیان می کنیم:

 1. تزریق چربی به واژن نسبت به دیگر روش های درمانی مشابه خود دارای هزینه ی کمتری می باشد.
 2. این روش می تواند برای روشن تر کردن و بر طرف کردن تیرگی ناحیه تناسلی بسیار موثر باشد.
 3. این روش بدون نیاز به بیهوشی و با استفاده از بی حسی ساده ای قابل انجام است.
 4. دوره نقاهت طولانی ندارد.
 5. نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.
 6. خونریزی در این روش ایجاد نمی شود.
 7. در کوتاه ترین زمان ممکن، نتیجه درمان قابل مشاهده می باشد.
 8. میزان لذت جنسی را افزایش می دهد.

هزینه تزریق چربی واژن

یکی از مواردی که قطعا ذهن شما را به خود مشغول کرده و می خواهید که آن را بدانید، هزینه ی انجام تزریق چربی به واژن می باشد. شما باید این را بدانید که قبل از معاینه شما و بررسی های لازم توسط پزشک متخصص، نمی توان هزینه را به طور دقیق بیان نمود، زیرا موارد متعددی مانند میزان چربی مورد نیاز برای هر فرد، قیمت نهایی این درمان را تحت تاثیر قرار می دهند. به همین جهت برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ی این روش درمانی و زیبایی، با کلینیک مورد نظر خود تماس گرفته و وقتی را برای ویزیت تنظیم کنید.

ماندگاری تزریق چربی به واژن

معمولا تزریق چربی به واژن حدود 6 ماه تا 1 سال، ماندگاری و دوام دارد که این مدت زمان به مواردی مانند شرایط فردی و جسمی فرد بستگی خواهد داشت. برخی از افراد هستند که با سرعت بالایی چربی را جذب بدن خود می کنند که همین عامل سبب کاهش ماندگاری آن می گردد. به نظر شما این روش تنها به منظور زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد یا کاربرد های درمانی دیگری به همراه خود دارد؟ پاسخ این سوال را نیز در عنوان بعدی مطالعه کنید.
با این حال با توجه به اینکه عوارض و خطر بسیار کمی در این روش نسبت به دیگر روش های درمانی وجود دارد، می توان گفت که برای تکرار کردن آن هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

کاربرد تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن، تنها کاربرد زیبایی نداشته و می تواند در برخی موارد درمانی نیز موثر باشد. اگر شما این کار را توسط یک پزشک متخصص زیبایی انجام دهید، می توانید با کاربرد های زیر نیز رو به رو شوید:

 1. درمان آتروفی واژن
 2. سفت شدن ناحیه تناسلی
 3. درمان خشک بودن واژن
 4. تنگ کردن واژن
 5. تغییر حجم و سایز لابیای ماژور
 6. ایجاد تناسب و تقارن در نایحه تناسلی

تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق چربی به واژن

برای انجام این کار، یک جلسه مورد نیاز است. البته در صورتی که ماندگاری این روش حدود 6 ماه بود، می توان دو جلسه در سال این فرایند را انجام داد. به دلیل اینکه هیچ گونه خطر و حساسیتی در این روش برای فرد ایجاد نمی شود، می توان گفت که هر چند وقت یک بار فرد قادر به استفاده از این روش درمانی خواهد بود.

اقدامات قبل از تزریق چربی به واژن

قبل از انجام این روش، باید نکاتی در نظر گرفته شده و اقداماتی انجام گیرد که عبارتند از:

 1. انجام دادن آزمایش هایی که پزشک متخصص برای شما بیان می کند.
 2. در صورتی که از مشروبات الکلی و سیگار استفاده می کنید، باید دو هفته قبل از انجام درمان خود آن ها را کنار بگذارید.
 3. تمام دارو هایی که به آن حساسیت دارید را به اطلاع پزشک خود برسانید.
 4. از دارو های رقیق کننده مانند آسپرین استفاده نکنید.
 5. قبل از تزریق مقدار زیادی آب بنوشید.
 6. حدود 6 ساعت قبل از انجام تزریق چیزی نخورید.
 7. دو هفته قبل از روند درمانی خود، جنسینگ، روغن ماهی و ویتامین E مصرف نکنید.
 8. در روز درمان لباس های گشاد و خنک بپوشید.

نحوه انجام تزریق چربی به واژن

چربی که برای این کار مورد نیاز است، از بدن خود بیمار گرفته می شود. یکی از مهمترین مواردی که سبب تفاوت این روش با تزریق ژل به واژن است، همین مورد می باشد. در ادامه این روند درمانی را برای شما شرح می دهیم:

 1. برای انجام تزریق ژل به واژن، پزشک در ابتدا به ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر خود می پردازد و پس از آن با کمک سوزن های بسیار نازکی چربی را با فشار و سرعت پایینی برمی دارد.
 2. در ادامه با استفاده از برخی سرم های مخصوص، این چربی شست و شو داده شده و استریل می شوند تا بافت هایی که نیازی به آن ها نیست، جدا شود تا فقط چربی باقی بماند. این کار با کمک دستگاه سانتریفیوژ انجام می شود.
 3. پس از اینکه چربی خالص به دست آمد، پزشک بی حسی موضعی را برای فرد تزریق کرده و با کمک سرنگ مخصوص به تزریق چربی به ناحیه مورد نظر می پردازد.

عوارض تزریق چربی به واژن

با وجود اینکه این روش درمانی و زیبایی دارای کمترین عوارض نسبت به سایر روش های مشابه خود می باشد، اما اگر این کار توسط یک فرد غیرمجرب و در محیطی آلوده و غیربهداشتی انجام شود، می تواند عوارضی به همراه خود داشته باشد. در این صورت می توانید با مشکلاتی از جمله عفونت، التهاب، تورم، کبودی و درد رو به رو شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر بعد از انجام این کار دچار عفونت و درد شدید، باید در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه نمایید. موارد زیر را می توانیم بخشی از عوارض این روش درمانی و زیبایی بدانیم:

 1. عفونت

  عفونت به دلیل انجام تزریق چربی به واژن در محیطی غیر بهداشتی انجام می شود.
 2. کیست شدن چربی
  در صورتی که چربی در یک جا تزریق شود، در زیر پوست به شکل گلوله ای می شود. زمانی که این کار توسط پزشک متخصص انجام شود، این اتفاق نخواهد افتاد.
 3. آمبولی

  زمانی آمبولی رخ می دهد که میزان زیادی از چربی بدن برداشته می شود. یک پزشک متخصص به خوبی این میزان را مد نظر قرار می دهد، پس نیازی به نگرانی وجود ندارد.
 4. نکروز چربی

  منظور از نکروز چربی همان بافت مردگی می باشد. اگر میزان حجم دهی به واژن بیش از حد باشد، خونرسانی بیش از حدی نیز به توده چربی انجام شده که سبب از بین رفتن بافت چربی می شود. به همین دلیل این روند زیبایی با شکست رو به رو می شود. علاوه بر این، تزریق بیش از حد چربی می تواند منجر به سندروم کمپارتمان و عفونت نیز شود.

نتایج تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن دارای نتیجه ای سریع می باشد و شما بعد از اتمام درمان می توانید تغییرات اولیه را مشاهده کنید. در مدت زمانی بعد، این نتایج بسیار عمیق تر و گسترده تر مشاهده می شوند. در نهایت تغییراتي بسیار مطلوب و فوق العاده برای شما ایجاد می شوند.

نکات مراقبتی بعد از تزریق چربی به واژن

این روش درمانی به صورت سرپایی انجام می شود و دوره نقاهت طولانی ندارد، اما برای به دست آوردن بهترین نتیجه و بهبودی کامل، لازم است تا برخی نکات را رعایت کنید که عبارتند از:

 1. در صورتی که پزشک شما دارو هایی را برایتان تجویز کرده است، حتما در ساعات منظم آن ها را مصرف کنید.
 2. در صورت لزوم از استامینوفن استفاده داشته باشید.
 3. بلافاصله بعد از تزریق رانندگی نکنید.
 4. تا حدود یک ماه از انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 5. تا حدود یک ماه غذا های پر چرب و پر نمک را مصرف نکنید.
 6. به مدت یک هفته، دوش آب گرم نگیرید.
 7. اگر احساس درد و التهاب دارید، می توانید با کمک کمپرس یخ به کاهش آن کمک کنید.
 8. ناحیه تزریق شده را دستکاری نکنید.
 9. می توانید از گن برای جذب کامل چربی استفاده نمایید.
 10. تا زمانی که پزشکتان بیان نکرده است، از رابطه جنسی اجتناب نمایید.

سوالات متداول

 1. دوره نقاهت تزریق چربی به واژن چقدر است؟

  این روند درمانی دوره نقاهت طولانی مدتی نداشته و شما می توانید بعد از یک روز فعالیت های خود را در پیش بگیرد. فقط توجه داشته باشید که برای بهبودی کامل نکات مراقبتی بیان شده توسط پزشک خود را به خوبی رعایت کنید.
 2. آیا تزریق چربی به واژن درد دارد؟

  این روش با بی حسی موضعی انجام شده و کاملا بدون درد می باشد. بعد از رفع بی حسی نیز درد زیادی موجب آزار شما نخواهد شد و بعد از چند روز به کمک دارو های مسکن درد جزئی نیز به طور کامل از بین می رود.
 3. در صورت شل بودن بیش از اندازه واژن، آیا تزریق چربی می تواند موثر باشد؟

  در این صورت لازم است تا قبل از استفاده از چربی، لابیاماژور پلاستی انجام شود.
 4. چه مواردی روی زیبایی واژن تاثیر گذار هستند؟

  از مهمترین مواردی که در زیبایی واژن تاثیر گذار هستند، سن و ژنتیک می باشند. با افرایش سن تمامی نواحی بدن تحت تاثیر قرار می گیرند و با از دست رفتن بافت چربی، پوست دچار شل شدگی می گردد. ژنتیک نیز تشدید کننده این اتفاق است. همچنین موارد دیگری از جمله چاق شدن و لاغر شدن یک باره نیز می توانند سبب از دست رفتن چربی بدن شوند و پوست را تحت تاثیر خود قرار دهند.
 5. از بین تزریق چربی به واژن و تزریق ژل به واژن، کدام یک بهتر هستند؟

  تزریق چربی می تواند مزیت های بیشتری نسبت به ژل داشته باشد. همان طور که در مقاله برای شما بیان کردیم، برای این کار چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و موارد دیگری مانند فاکتور های خونی نیز به بدن فرد انتقال یافته که سبب جوانسازی پوست می شود. مورد دیگر این است که تزریق ژل می تواند هزینه ی بیشتری برای فرد به همراه داشته باشد، زیرا در برخی از مواقع تزریق ژل در یک مرحله انجام نمی شود و قبل از آن نیاز به تزریق چربی نیز وجود خواهد داشت. همواره اگر به حجم بالایی نیاز باشد، از چربی کمک گرفته می شود.
 6. چربی از چه بخش هایی از بدن گرفته خواهد شد؟

  بدن دارای مناطق متعددی از چربی می باشد که از چربی قسمت هایی مانند شکم، پهلو، کشاله ران و پشت باسن استفاده می گردد.
 7. مدت زمان انجام تزریق چربی به واژن چقدر است؟

  معمولا این روند درمانی به 30 دقیقه زمان نیاز دارد.
 8. آیا می توان از چربی برای بدن فرد دیگری استفاده نمود؟

  بافت چربی زنده می باشد، بنابراین نمی توان بافت زنده را به فرد دیگری منتقل کرد. شما در رابطه با وپیوند کلیه این را می دانید که آزمایشات بسیاری در این خصوص انجام می شود تا بدن بیمار، بافت را پس نزند. سلول های بدن انسان بافت بیگانه را پس م یزند و اجازه نمی دهند تا این بافت زنده فعالیتی داشته باشد. پس چربی هم به همین طریق است و زمانی که مقداری چربی از بدن یک فرد به فرد دیگری منتقل شود، سلول های دفاعی فرد گیرنده آن را پس می زنند که در نهایت پزشک باید آن را به شکل عفونت از بافت تخلیه نماید. به همین دلیل بافت چربی تنها از خود فرد گرفته خواهد شد.
 9. آیا امکان فریز کردن چربی برای مراحل بعدی وجود دارد؟

  این کار ممکن است، اما پزشک آن را توصیه نمی کند. همانطور که گفتیم، چربی یک بافت زنده است و دارای سلول های خونی می باشد. اگر این بافت فریز شود، باید برای استفاده مجدد دیفراس شده که در این شرایط بسیاری از سلول ها از بین می روند. بنابراین حجم کمی از چربی باقی خواهد ماند که باعث کاهش ماندگاری آن می گردد.

تزریق چربی به واژن چگونه انجام می شود؟ لیپوفیلینگ یا تزریق چربی چیست؟ تزریق چربی که به آن پیوند چربی ، تزریق چربی و لیپوفیلینگ نیز گفته می شود ، روشی است که از چربی خود شخص برای پر کردن فرو رفتگی ها استفاده می کند. این روش کاملاً تثبیت شده و در اوایل دهه نود تکمیل شد.

تزریق ژل یا چربی به واژن به هدف زیبایی و جوانسازی مجدد ناحیه تناسلی خانم ها به کار می رود، و با توجه به موفقیت و نتیجه ی مشهود و موثری که دارد، روز بروز بر طرفداران این روش برای شادابی و جوانسازی واژن اضافه میشود.

بانوان به منظور زیبایی و عملکرد بهتر روابط جنسی، تمایل به جوانسازی واژن دارند که تزریق چربی به واژن از به روزترین و پرطرفدارترین آن‌ها به شمار می‌رود.

از جمله عمل‌ های زیبایی پر طرفدار این روزها، عمل‌ های زیبایی واژن است. تزریق چربی نیز یکی از همین عمل‌ هاست.

تزریق چربی به واژن جدیدترین و موثرترین روش جوانسازی واژن محسوب می شود. در این مقاله اطلاعات جامعی در مورد تزریق ژل به واژن و تزریق چربی به واژن و لابیاماژور ، روش انجام و مزایای انها ارائه می دهیم.

تزریق چربی به واژن یکی از بهترین و جدیدترین متدهای روز دنیا جهت جوانسازی واژن است.

واژن به مرور زمان به دلیل برخی عوامل مانند زایمان، افزایش سن، یائسگی، رژیم های لاغری و برخی عوامل ژنتیکی دچار تغییراتی مانند افتادگی و شل شدگی خواهد شد که با تزریق چربی به واژن این مشکلات قابل اصلاح است.