جوانسازی واژن با لیزر

جوانسازی واژن با لیزر | تعداد جلسات، مزایا و معایب + قیمت 1400

آیا این مطلب برای شما نوشته شده است؟

آیا به فکر جوان سازی واژن خود افتاده اید؟ تاکنون جوان سازی واژن با لیزر به گوشتان خورده است؟ آیا می دانید که استفاده از لیزر جه مزیت ها و کاربرد هایی را برای شما به همراه دارد؟
لیزر چگونه سبب جوان سازی واژن می شود؟ آیا استفاده از لیزر خطر ندارد؟
آیا لیزر باعث درد می شود یا درد را کاهش می دهد؟
چه کسانی می توانند از جوان سازی واژن با روش لیزر بهره مند شوند؟
شما با مطالعه این مقاله می توانید پاسخ تمام این سوالات را به دست بیاورید و همچنین اطلاعات بسیار بیشتری را در رابطه با جوان سازی واژن با لیزر به دست آورید.

منظور از جوان سازی واژن چیست؟

جوان سازی واژن تمامی فرآیند هایی که برای زیباسازی آن صورت می گیرد را شامل می شود. عمل های متعددی با روش های مختلفی برای این کار وجود دارند. یکی از این روش ها به کار بردن لیزر بوده که مزیت ها و فواید خاص خود را دارد. امروزه لیزر برای بسیاری از درمان ها قابلیت های خاص خود را نشان داده است و معمولا در تمام کلینیک های زنان مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه بیشتر با روش زیباسازی واژن با لیزر آشنا می شوید.

جوان سازی واژن برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی جوان سازی واژن برای بهبود سلامت جنسی صورت می گیرد که انجام این کار با لیزر مزیت های بیشتری نیز دارد. معمولا افراد زیر می توانند کاندیدای مناسبی برای این کار باشند:

 1. افرادی که بسیار زود دچار یائسگی شده اند.
 2. خانم هایی که در روابط جنسی خود دچار درد می شوند.
 3. بانوانی که به طور مادرزادی به گشادی واژن دچار هستند.
 4. زنانی که بسیار زیاد به عفونت مبتلا می شوند.
 5. زنانی که زایمان های مکرر انجام داده اند و دچار گشادی واٰژن شده اند.
 6. خانم هایی که به بی اختیاری ادرار دچار شده اند.

مزایای جوان سازی واژن با لیزر

همانطور که گفته شد، لیزر در بسیاری از خدمات پزشکی کاربرد های خاص خود را نشان داده است و دارای مزیت های متعددی می باشد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 1. جلوگیری از درد و خونریزی در حین کار
 2. عدم نیاز به برش جراحی
 3. افزایش سرعت بهبودی
 4. دوره نقاهت کمتر بعد از درمان
 5. داشتن هزینه ای کمتر
 6. کاهش احتمال بروز عفونت
 7. کاهش بیماری های مربوط به روده و مثانه
 8. جوان سازی واژن بعد از زایمان
 9. محکم تر شدن بافت عضلات لگن
 10. رفع برخی از بیماری های زنان
 11. کاهش چین و چروک های لابیا
 12. کاهش بی اختیاری ادرار

هزینه جوان سازی واژن با لیزر

قیمت جوان سازی واژن با لیزر به تعداد جلساتی که مورد نیاز است بستگی دارد. به همین جهت نمی توان قیمت دقیقی را برای آن در نظر گرفت. البته میتوان بیان کرد که استفاده از لیزر هزینه کمتری نسبت به جراحی دارد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از هزینه این روش درمانی و زیبایی، با کلینیک مورد نظر خود تماس بگیرید.
آیا بیمه هزینه ای بابت این روش درمانی پرداخت می کند؟
به دلیل اینکه جوان سازی واژن جز درمان های ضروری نمی باشد و اکثرا در موارد زیبایی صورت می گیرد، در نتیجه بیمه هزینه ای را بابت آن پرداخت نمی کند.

بهترین سن جوان سازی واژن با لیزر

سن مناسب برای جوان سازی واژن با استفاده از لیزر، برای افراد زیادی سوال می باشد. معمولا لیزر درمانی در سنین مختلف قابل انجام می باشد، اما متخصصین توصیه می کنند تا این کار در سنین بین 30 الی 65 سالگی انجام شود.

تعداد جلسات جوان سازی واژن با لیزر

پزشک وضعیت و شرایط بیمار را بررسی می کند و با صلاح دید خود، تشخیص می دهد که چه تعداد جلسه برای جوان سازی واژن با لیزر مورد نیاز است. هر چقدر که میزان شل شدگی واژن بیشتر باشد، به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود. با این حال معمولا این جلسات بین 1 تا 3 جلسه می باشند.

لیزر چگونه سبب جوان سازی واژن می شود؟

در زمانی که از لیزر برای جوان سازی واژن استفاده می شود، یک ابزار به داخل واژن فرستاده می شود. در ادامه با کمک لیزر، سلول های کلاژن ساز تحریک می شوند. کلاژن تاثیر به سزایی در جوان سازی دارد و می تواند سبب بهبود حالت الاستیکی و ارتجاعی پوست شود. برای به دست آمدن نتیجه مطلوب در این روش، لازم است تا به صورت دوره ای و سالانه این کار انجام شود.

انواع دستگاه های لیزر برای جوان سازی واژن

برای این کار از دستگاه های متنوعی استفاده می شود که عبارتند از:

 1. مونالیزا تاچ

  این دستگاه در ایتالیا ساخته شده و تمام استاندارد های مورد نیاز در آن به درستی رعایت شده است. این دستگاه علاوه بر کاربرد در جوان سازی واژن، کاربرد های بسیار دیگری مانند تنگ کردن واژن، روشن سازی واژن، افزایش حالت ارتجاعی آن، رفع ترک های پوستی بعد از زایمان و ...دارد. استفاده از این نوع لیزر هزینه ی بسیار مناسبی نیز دارد.
 2. لیزر ژولیت

  این نوع لیزر نیز به منظور جوان سازی واژن بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است.
 3. لیزر CO2

  این نوع لیزر یکی از پرکاربردترین انواع لیزر ها است که در جوان سازی واژن مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر CO2 با داشتن کاربرد های فراوان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
 4. دستگاه لیزر واژینوپلاستی

  این نوع لیزر برای تنگ کردن قسمت زیادی از واژن، سبب کوچکتر شدن دهانه ی آن می شود و همچنین با بداشتن بخش های اضافی، واژن را سفت تر می نماید.

جوان سازی واژن با استفاده از لیزر برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

با وجود اینکه گفتیم، لیزر دارای مزیت ها و فواید بسیاری است، اما استفاده از آن برای برخی از افراد توصیه نمی شود، این افراد عبارتند از:

 1. افرادی که دارای بیماری های سیستماتیک و موضعی حاد می باشند.
 2. اگر میزانی گشادی واژن زیاد بیش از حد باشد، لیزر به تنهایی نمی تواند مناسب باشد و باید با روش های دیگر این کار انجام شود.

عوارض جوان سازی واژن با لیزر

جوان سازی واژن با لیزر هیچگونه عوارض خاصی به همراه ندارد. این عمل به شکل سرپایی صورت می گیرد و بعد از درمان دوره نقاهت سخت و دشواری وجود نخواهد داشت. با این حال می توانیم موارد زیر را به عنوان عوارض لیزر در نظر بگیریم که البته اگر ایجاد شوند، بعد از چند روز از بین می روند:

 • سوزش
 • قرمزی
 • التهاب
 • سوزن سوزن شدن

 اقدامات قبل از جوان سازی واژن با لیزر

اقدامات قبل از این کار عبارتند از:

 1. در اولین قدم توجه کنید که یک متخصص زنان و زیبایی دارای مهارت را پیدا کنید.
 2. باید معاینه واژینال با دقت فراوان صورت بگیرد.
 3. در صورتی که دچار عفونت بودید، باید در ابتدا برای درمان آن اقدام کنید.
 4. قبل از اینکه از لیزر استفاده داشته باشید، باید تست پاپ اسمیر جدید انجام دهید.

مراقبت های بعد از جوان سازی واژن با لیزر

 1. تا حدود یک الی دو هفته بعد از درمان، از انجام دادن فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 2. اگر احساس درد و سوزش داشتید، می توانید از قرص مسکن نیز استفاده داشته باشید.
 3. تا حدود دو هفته بعد از رابطه جنسی پرهیز کنید.
 4. تا حدود یک هفته بعد از درمان از استخر، سونا و وان آب گرم اجتناب کنید.
 5. در صورتی که احساس سوزش داشتید، می توانید با استفاده از کمپرس های یخ باعث کاهش آن شوید.

سوالات متداول

 1. جوان سازی واژن با لیزر چقدر دوام و ماندگاری دارد؟

  اینکه مدت زمان درمان با استفاده از لیزر چقدر باشد، بستگی به شرایط فردی و ژنتیک دارد. معمولا اثرات درمان تا سال ها به خوبی باقی می مانند.
 2. آیا جوان سازی واژن با لیزر درد دارد؟

  استفاده از لیزر در جوان سازی واژن، یک روش درمانی کاملا بدون درد می باشد. اینکار تنها با بی حسی موضعی صورت می گیرد.
 3. چه مدت بعد از جوان سازی واژن با لیزر، می توان رابطه جنسی را انجام داد؟

  این مدت زمان با توجه به شرایط فردی در نظر گرفته می شود که پزشک آن را برای بیمار خود بیان می کند. برخی از افراد می توانند یک هفته بعد از درمان و برخی دیگر لازم است تا یک ماه و یا دو ماه بعد از درمان این کار را انجام دهند.
 4. آیا جوان سازی واژن با لیزر خطر دارد؟

  شما باید بدانید که چندین سال است که انواع لیزر در روش های زیباسازی واژن مورد استفاده قرار می گیرند. در تمام افرادی که طی این اسل ها با کمک لیزر به درمان خود پرداخته اند، رضایت کافی و نتیجه ای مطلوب وجود داشته است و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر اینکه لیزر اثرات مخربی داشته، اعلام نشده است. بنابراین شما می توانید با خیالی آسوده و راحت، از مزیت های لیزر بهره مند شوید. اما باید یک نکته را در نظر بگیرید و آن این است که حتما باید این کار را به متخصص معتبر و دارای مهارت بسپارید.
 5. آیا روشن شدن واژن با لیزر می تواند سبب بروز مشکلات پوستی و یا سرطان شود؟

  خیر، چنین چیزی امکان پذیر نیست. همانطور که در سوال قبلی بیان شد، استفاده از لیزر هیچ گونه مشکل و خطری برای فرد ندارد. زمانی که لیزر برای روشن کردن پوست مورد استفاده قرار می گیرد، تنها رنگدانه های تیره پوست را هدف قرار می دهد.
 6. آیا استفاده از لیزر سبب ناباروری می شود؟

  برای استفاده از لیزر از طول موج های استانداردی کمک گرفته می شود که به هیچ عنوان تاثیری در باروری فرد ندارند.

جوانسازی واژن با لیزر، به یکی از محبوب‌ترین روش‌های تنگ کردن واژن تبدیل شده است جوانسازی واژن برای گروه‌های مختلفی از خانم‌ها مفید است. شل شدن عضلات واژن یا به اصطلاح گشادی واژن پس از زایمان طبیعی، کاهش وزن شدید، افزایش سن و آسیب دیدگی ساختار اندام تناسبی مشاهده می شود.

لیزر واژن، لیزر واژینال و یا استفاده از لیزر مونالیزا تاچ برای روشن سازی پوست ناحیه تناسلی، تنگ نمودن واژن و... نام‌هایی است که در سال‌های اخیر بیشتر به گوش می‌خورد. تکنولوژی مدرنی که توانسته جایگزین مناسبی برای تمامی روش‌های گذشته باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتری درباره لیزر مونالیزا تاچ (Laser MonaLisa Touch) همراه ما باشید.

یکی از فعالیت هایی که توسط متخصصین زنان وزایمان و جراحان زیبایی زنان انجام می شود،  جوان سازی واژن است . جوانسازی واژن از جمله اقداماتی است که در جهت ترمیم بافت های آسیب دیده و قدیمی انجام می شود. واژن این استوانه تو خالی،  در حفظ بقای انسان ها و تولید مثل نقش بسزایی دارد.

دستگاه لیزر واژن بافت واژن را تخریب نموده و تغییر شکل می دهد ولی در واقع نمی تواند واژن را تنگ تر کند بلکه منجر به التهاب بافت زیرین آن شده و باعث ایجاد اسکار می شود که باعث تصور ایجاد تنگی در کانال واژن می شود.

ظاهر لبیا های کوچک در هر خانمی شکل ویژه خود را دارند. خیلی از خانم ها با لبیاهای سایز بزرگ متولد می شوند.

زمانی که صحبت از جوانسازی واژن میشود تعاریف متفاوتی در ذهن افراد تداعی میشود و به احتمال زیاد تعریفی که یک فرد سی و پنج ساله از جوانسازی واژن خود دارد با فردی که با تغییرات دوران یائسگی مواجه شده است تفاوت هایی دارد. لذا ابتدا توضیح میدهیم منظورمان از جوانسازی واژن چیست و شامل چه مواردی میشود و چه مشکلات و دغدغه هایی را میتواند برطرف سازد.

لیزر مونالیزا تاچ (Laser MonaLisa Touch) یکی از متدهای جدید غیر جراحی است که در درمان افتادگی رحم، لبیا پلاستی، تنگ کردن واژن و... به اصطلاح برای جوانسازی واژن کاربرد دارد.