بستن لوله های رحم

یک بررسی جدید نشان می‌دهد ظاهرا زنانی که برای جلوگیری از بارداری‌های آینده لوله‌های‌شان را می‌بندند، پس از این عمل دچار افزایش خطر اختلال کارکرد جنسی نمی‌شوند.

توبكتومی یكی از روش های دائمی پیشگیری از بارداری است.در این روش لوله های رحمی مسدود می شود و به این ترتیب از برخورد تخمك زن با نطفه مرد در داخل لوله رحمی جلوگیری به عمل آمده و در نتیجه لقاح صورت نمی گیرد.

وبکتومی به عمل جراحی گفته می‌شود که طی آن، لوله‌های فالوپ در بدن یک خانم مسدود شده و از رسیدن تخمک‌ها به رحم و لانه گزینی جلوگیری می‌شود. لوله‌های فالوپ تقریبا ۱۰ سانتیمتر طول دارند و به طرفین رحم متصل‌اند.

همه اطلاعاتی که لازم است درباره عمل جراحی بستن لوله رحم را بدانید در این بخش خبری بدانید برای شما ارائه می کنیم

خبرگزاری تسنیم: یک متخصص زنان و زایمان خطرات مرگبار در کمین زنانی که قصد بازگشت از توبکتومی دارند را تشریح کرد.

بستن لوله های رحم در خانمها یک عمل جراحی نسبتا ساده می باشد و این کار را می توان هم بااستفاده از بیهوشی عمومی و هم با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد.دو روش جراحی که امروزه بیشتر از آنها استفاده می شود

اگر قصد بارداری مجدد ندارید، توبکتومی یا بستن لوله های فالوپ در زنان از مواردی است که به ذهن شما خطور می کند. 27% زنان آمریکایی از روش بستن لوله ها برای جلوگیری از باروری استفاده می کنند.
هنوز روش قطعی برای جلوگیری از بارداری شناخته نشده است. حتی بسیاری زنان پس از بستن لوله ها نیز استرس دارند که شاید مجددا باردار شوند.

بستن لوله های رحم در خانمها یک روش جراحی است که باعث عقیم شدن خانمها می گردد. در این روش لوله های رحم بسته می شود و از انتقال تخمک به رحم جلوگیری می کند.

بستن لوله های رحم در خانم‌ها بستن لوله‌های رحم در خانم‌ها یک روش جراحی است که باعث عقیم شدن خانم‌ها می‌گردد . در این روش لوله‌های رحم بسته می شود و از انتقال تخمک به رحم جلوگیری می کند . همچنین با این کار، از رسیدن اسپرم به لوله رحم و ایجاد لقاح جلوگیری می شود . روش‌های جراحی مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که دراین روش‌ها ، لوله رحم بریده ، سوزانده ویا با استفاده از یک حلقه ، کلیپس یا نوار بسته می‌شود.

برای خانم بارداری که حاملگی سخت یا دردناکی دارد، معمولا درخواست بستن لوله رحم بعد از حاملگی طبیعی است تا نظرش در مورد بارداری در آینده تغییر نکند.