روشن سازی واژن

چکیده مطلب

تیره بودن پوست ناحیه دستگاه تناسلی، یکی از مواردی است که موجب نارضایتی بسیاری از بانوان می شود. برخی از راه حل های در در سال های اخیر برای این مشکل به کار گرفته می شد، علاوه بر اینکه تاثیر موقتی در پی داشت، بلکه مشکلاتی را برای پوست ایجاد می کرد. به همین جهت امروزه با استفاده از تکنولوژی های بسیار پیشرفته، برای حل این مشکل و به دست آوردن رضایت بانوان عزیز اقدامات موثری انجام شده است.
اگر شما هم تمایل به روشن کردن ناحیه تناسلی خود را دارید، می توانید با مطالعه این مقاله روش های آن را بشناسید و پاسخ بسیاری از سوالات خود را در این زمینه به دست بیاورید. همچنین اگر دچار این مشکل نیستید، بهتر است تا بخش راه کار های پیشگیری از تیرگی واژن را بخوانید و رعایت کنید.

منظور از روشن سازی واژن چیست؟

روشن سازی واژن و از بین بردن تیرگی آن برای ایجاد تغییر رنگ در ناحیه تناسلی و روشن شدن آن برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی لبه های واژن با پوست نواحی اطراف آن همرنگ می گردند. در این فرآیند، رنگدانه های تیره کاهش پیدا کرده که به همین دلیل نتیجه مورد نظر به دست می آید.

چه افرادی می توانند از روش های روشن سازی واژن استفاده داشته باشند؟

روشن سازی واژن کاملا انتخابی بوده و شما می توانید با میل و خواسته خود برای انجام آن اقدام نمایید. در اکثر موارد افرادی که از نظر ژنتیکی دارای پوست تیره هستند، افرادی که به دلیل تیرگی پوست واژن خود، دچار کاهش اعتماد به نفس در زمان برقراری رابطه جنسی می شوند و یا افرادی که بعد از برداشتن و از بین بردن موهای زائد خود، با پوستی تیره روبه رو می شوند، بخ کلینیک های زنان برای انجام این کار مراجعه می کنند. با این حال شاید تمایل داشته باشید تا موارد موثر بر تیره شدن واژن را بدانید:

 • ژنتیک

  یکی از رایج ترین و مهمترین دلیل تیره شدن واژن، عوامل ارثی می باشد.
 • افزایش سن

  بالا رفتن سن می تواند نقش مهمی در تغییرات هورمونی افراد داشته باشد که موجب تیره شدن پوست می گردد.
 • اختلالات هورمونی

  این اختلالات می توانند به دلیل مصرف برخی از دارو های خاص اتفاق بیفتند.
 • رطوبت و تعریق

  تجمع رطوبت و ایجاد تعرق در این ناحیه، می تواند دلیلی بر تغییر رنگ پوست باشد.
 • پوشیدن لباس زیر های تنگ و نامناسب

  پوشیدن لباس های پلاستیکی و همچنین استفاده از شلوار های بسیار تنگ، نقش بسیار مهمی در تیرگی واژن دارند.
 • راه رفتن بسیار زیاد

  این کار به دلیل ایجاد سایش بیش از حد، می تواند موجب تیره شدن پوست شود.
 • وجود برخی از بیماری ها

  بعضی از بیماری ها از جمله اختلال در غدد فوق کلیه، آکرومگالی، سندروم تخمدان پلی کیستیک، سرطان معده، کم کاری و یا پرکاری تیروئید و ... می توانند نقشی در تیره شدن پوست داشته باشند.
 • بارداری

  برخی از مواقع در دوران بارداری، پوست دچار تیرگی می شود که گاهی اوقات این تیرگی برگشت ناپذیر می باشد.
 • چاقی

  معمولا افراد چاق بیشتر دچار تیرگی پوست واژن خود هستند.
 • سایر موارد

  دیگر مواردی از جمله استفاده از بعضی کرم ها و صابون های خاص، کمبود برخی از مواد معدنی و ویتامین ها و عفونت های قارچی نیز تاثیراتی در تیرگی پوست واژن دارند.

انواع روش های سفید کردن واژن

برای این کار روش های بسیار متنوعی وجود دارند که البته اثرات آن ها به یک اندازه نمی باشند. در ادامه شما را با رایج ترین و بهترین روش های روشن سازی واژن آشنا می کنیم:

 1. سفید کردن واژن با دارو های روشن سازی

  در این روش از سرم های خاص و برخی از ترکیبات دارویی استفاده می شود. این ترکیبات می توانند به تنهایی نقش موثری در روشن سازی واژن داشته باشند و یا حدود هر هفته و یا دو هفته یک بار در کنار دیگر روش ها انجام شوند.
 2. سفید کردن واژن با لیزر

  یکی از بهترین روش هایی که برای سفید کردن واژن مورد استفاده قرار می گیرد، به کار گیری پرتوهای لیزر است. این پرتو ها، ملانین پوست را تخریب کرده و رنگدانه های آن را کاهش می دهند. این روش علاوه بر اینکه تا حدود 80 درصد برای سفید سازی واژن تاثیر دارد، می تواند به سفت کردن و جوانسازی آن نیز کمک کند.
 3. سفید سازی واژن با کربوکسی تراپی

  تزریق گاز دی اکسید کربن در زیر پوست ناحیه تناسلی در این روش، علاوه بر اینکه نقش به سزایی در روشن سازی و برق شدن واژن دارد، می تواند برای جوان سازی، خونرسانی و کلاژن سازی پوست نیز موثر باشد. کربوکسی تراپی با داشتن تاثیری سریع دارای ماندگاری بالایی می باشد.
 4. استفاده از لیزر ان دیاگ (Nd; Yag)

  این لیزر بدون اینکه روی پوست ایجاد سوختگی داشته باشد، قادر به از بین بردن لکه های پوستی است. لیزر ان دیاگ برای رفع و از بین بردن لکه های تیره و قهوه ای و همچنین رفع ضایعات پوستی نقش بسیار موثری را از خود نشان می دهد.
 5. پلاسما پلکسر

  پلاسما پلکسر یک روش مکمل در کنار دیگر روش های روشن سازی واژن محسوب می گردد که می تواند کارایی موثری برای از بین بردن چروک های پوستی و جوان سازی آن داشته باشد.
 6. استفاده از میکرونیدلینگ

  میکرونیدلینگ، یکی از بهترین روش های روشن سازی واژن با کمترین عوارض می باشد. این کار در 3 و یا 4 جلسه در فاصله 4 هفته ای انجام شده و به دلیل استفاده از بی حسی موضعی، کاملا بدون درد است.

بهترین روش برای روشن سازی واژن

انتخاب بهترین و مناسب ترین روش برای سفیدتر و روشن تر کردن ناحیه تناسلی، بر عهده پزشک متخصص می باشد. پزشک برای این کار فاکتور های مهمی از جمله ضخامت پوست، میزان تیرگی و ... را مد نظر قرار می دهد. معمولا به کار بردن روش های ترکیبی می توانند نتیجه بهتر و دوام و ماندگاری بالاتری داشته باشند.

روشن سازی واژن با لیزر چگونه انجام می شود؟

این کار بسیار ساده و سریع توسط پزشک متخصص در زمان حدود 30 دقیقه، انجام می شود. در ابتدا پزشک از کرم بی حسی در ناحیه واژن استفاده کرده تا بیمار در حین درمان دچار درد و ناراحتی نشود. پس از آن با تاباندن اشعه ای بی خطر به واژن، سبب از بین رفتن ملانین ها و رفت تیرگی واژن می گردد.

چه افرادی نمی توانند از لیزر برای روشن سازی واژن استفاده کنند؟

روش لیزر برای افراد زیر مورد استفاده قرار نمی گیرد:

 1. افرادی که دچار برخی از بیماری های خاص و سیستماتیک هستند.
 2. افررادی که به زگیلی تناسلی و یا تبخال تناسلی مبتلا می باشند.
 3. افرادی که از راکوتان استفاده می کنند.
 4. افرادی که مبتلا به بیماری پوستی لیکن پلان هستند.
 5. افرادی که مبتلا به بیماری های موضعی حاد می باشند.

هزینه روشن سازی واژن

برای اینکه قیمت این کار مشخص شود، فاکتور های زیادی مورد بررسی قرار می گیرند که پزشک با کمک آن ها هزینه نهایی را برایتان تعیین می کند. این فاکتور ها عبارتند از:

 • نوع روش انتخابی
 • میزان تیرگی واژن
 • تعداد جلسات مورد نیاز
 • استفاده و یا عدم استفاده از دیگر روش های ترکیبی زیباسازی واژن
 • میزان پاسخ بافت بدن بیمار به درمان
  پزشک متخصص پس از بررسی های کامل، نوع روش، تعداد جلسات و هزینه آن را برایتان شرح می دهد.

مراقبت های بعد از روشن سازی واژن با لیزر

برای اینکه بعد از درمان با لیزر، بهترین نتیجه را به دست آورید، لازم است تا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. حدود 2 تا 4 روز ابتدایی باید واژن را تمیز و خشک نگه دارید. توجه کافی به بهداشت ناحیه تناسلی داشته باشید.
 2. در صورتی که پزشک برای شما آنتی بیوتیک تجویز کرد، در ساعات مقرر آن ها را مصرف کنید.
 3. تا حدود 10 روز از انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 4. تا 3 روز بعد از درمان از رابطه جنسی دوری کنید.
 5. لباس های بسیار تنگ و چسبناک نپوشید.

جلوگیری از تیره شدن واژن

برای اینکه بتوانید از تیره شدن ناحیه تناسلی خود جلوگیری کنید، لازم است تا موارد زیر را جدی بگیرید:

 1. استفاده از لباس زیر نخی به جای پلاستیکی
 2. نوشیدن مقدار کافی آب و مصرف سبزیجات
 3. کنترل کردن وزن
 4. نپوشیدن لباس های تنگ
 5. عدم استفاده از پودر تالک
 6. به کار بردن برخی از روش های خانگی مانند استفاده از ماسک

سوالات متداول

 1. چند جلسه برای سفید کردن واژن مورد نیاز است؟

  برای این کار معمولا به 1 تا 3 جلسه نیاز است، اما با توجه به شرایط هر فرد تعداد این جلسات متغییر می باشند.
 2. آیا روشن سازی واژن برای دختران باکره نیز قابل انجام است؟

  بله، دختران نیز می توانند بدون هیچ گونه مشکلی این کار را انجام دهند.
 3. آیا پماد زینک می تواند نقشی بر روشن سازی واژن داشته باشد؟

  استفاده از پماد زینک نمی تواند تاثیر خاص و ماندگاری داشته باشد و با قطع آن، تیرگی مجددا برگشت خواهد داشت.
 4. آیا امکان انجام لیزر موهای زائد به طور همزمان با روشن سازی واژن به کمک لیزر وجود دارد؟

  خیر، اگر قصد دارید تا هر دوی این روش ها را انجام دهید، بهتر است تا در ابتدا برای روشن سازی واژن اقدام کنید و پس از آن لیزر موهای زائد را انجام دهید.
 5. آیا روشن سازی واژن با درد همراه است؟

  تمام روش هایی که برای روشن سازی واژن مورد استفاده قرار می گیرند، هیچ درد غیر قابل تحملی به همراه ندارند و اکثرا با کمک بی حسی موضعی انجام می گیرند.
 6. آیا روش های روشن سازی واژن می توانند سبب بروز عوارضی شوند؟

  باید بدانید که اکثرا تمام جراحی های زیبایی بدون عارضه نیستند و میزان مشکل و عارضه آن ها متفاوت است. روش های روشن سازی واژن، معمولا بدون عارضه حادی انجام می شوند، زیرا جراحی پیچیده ای انجام نمی گیرد.
 7. روش های روشن سازی واژن تا چه میزان ماندگاری دارند؟

  هر یک از روش هایی که برای روشن سازی واژن مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به شرایط بیمار نتیجه و تاثیرات متفاوتی روی افراد دارند. بهترین راه کار برای به دست آوردن پاسخ این سوال، مشورت کردن با یک پزشک متخصص است.

تیرگی آلت، تیرگی مقعد و به طور کلی تیرگی پوست اطراف ناحیه تناسلی دغدغه بسیاری از افراد است.این موضوع مخصوص گروه خاصی از بانوان و آقایان نیست بلکه هر شخصی ممکن است طی زمانی درگیر این مسئله شود و از رنگ ناحیه تناسلی خود رضایت نداشته باشد.اما برای آقایان این مسئله شایع تر است زیرا در اکثر مواقع تغییرات رنگی در سن بلوغ در ناحیه تناسلی رخ میدهد و همچنین بانوان نیز بسته به شرایطی که در ادامه مقاله شرح میدهیم درگیر این موضوع خواهند شد.اما قبل از اینکه راهکارهایی برای از بین بردن این تیرگی ها ارائه کنیم بهتر است علت بوجود آمدن آن را شناسایی کنیم.

ظریف ترین و حساس ترین بخش بدن خانم ها، واژن و دستگاه تناسلی آن ها است. امروزه استفاده از دارو های شیمیایی و لیزر برای درمان و رفع سیاهی زیر بغل استفاده می شود اما روش های خانگی بدون عوارض جانبی بوده و تاثیر بهتری دارند. در

در مورد راه های سفید کردن واژن چه می دانید؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی روش های سفید کردن واژن بپردازیم. پوست بزرگترین عضو بدن انسان است و تقریبا ده ها ویژگی منحصر به فرد و خارق العاده دارد. با این حال برخی اوقات ممکن است این عضو شگفت انگیز عیب و نقص هایی هم داشته باشد. تنش ها و ناهمواری های پوستی یکی از رایج ترین مشکلات پوستی است که تقریبا هر کسی یک روز با آن مواجه خواهد شد. علاوه بر این، هایپر پیگمانتاسیون یا افزایش بیش از حد رنگدانه های پوستی نیز می تواند باعث تیره تر شدن بخش هایی از پوست بدن شود. این مساله فقط مخصوص پوست واژن و اندام تناسلی نیست و ممکن است هر جای دیگری از بدن را درگیر کند.

اکثر خانم ها فکر می کنند که استفاده ی روزانه از صابون باعث می شود که ناحیه تناسلی تمیز و روشن شود اما طبق نظر برخی متخصصان، استفاده از صابون موجب تحریک پوست این ناحیه می شود و باعث تیرگی ناحیه تناسلی میشود.

بلیچینگ واژن طی سال‌های اخیر رواج فراوانی پیدا کرده است. واژن یکی از حساس‌ترین بخش‌های بدن زنان است. این ناحیه، به طور کاملا طبیعی و در مقایسه با سایر اعضای بدن، تیره‌تر می‌شود. پس طبیعی است که بسیاری از زنان خواهان واژنی سفید و روشن یا بلیچینگ واژن هستند.

حساس ترین و ظریف ترین بخش بدن خانم ها، واژن و دستگاه تناسلی آن ها است. رنگ ناحیه تناسلی خانم ها، اغلب تیره تر از بقیه بخش های بدن است این تیرگی یک مشکل شایع بین زنان است آنها روش های زیادی را برای سفید و جوان کردن این ناحیه امتحان می کنند. در این مطلب انواع روش های سفید کردن واژن را به شما معرفی میکنیم با ما همراه باشید.

تیرگی واژن به علت پوشیدن لباس نامناسب مثل شلوار تنگ و جنس بد و راه رفتن های زیاد پدیدار میشود برای رفع آن از سفیده تخم مرغ و ماست و آلوئه ورا استفاده کنید.

در اکثر افراد ناحیه مدیترانه و خاورمیانه مخصوصا افرادی پوست به نسبت تیره تری دارند رنگ برخی نواحی بدن مانند ناحیه تناسلی تیره تر از دیگر نواحی دیگر است . که موجب دغدغه و نگرانی بسیاری از خانم ها نسبت به زیبایی و جذابیت ظاهری شان شده و باعث میشود اعتماد به نفس کمتری در روابط جنسی خود داشته باشند.

سیاه و تیره بودن واژن و لبه های رحم هم چنین بد بو بودن دستگاه تناسلی خانم ها یکی از مهم ترین موارد بهداشتی و ضروری است که باید حتما به درمان آن اهمیت دهید. بسیاری از خانم ها با این مشکلات روبرو هستند که این امر خود علاوه بر اثر منفی در روابط جنسی سلامت خانم ها را نیز تهدید می کند

تلاش برای از بین بردن تیرگی واژن (روشن کردن آن) در زنان مسئله‌ی جدیدی نیست، اما استفاده از لیزر برای این کار رویکرد جدیدی است.