لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

Laparoscopy یا به زبان فارسی لاپاراسکوپی،یک تکنیک به منظور درون بینی حفره صفاق(شکم)و لگن میباشد.لاپاراسکوپی در اغلب موارد برای تشخیص استفاده میشود اما بصورت درمانی هم قابل استفاده است.در لاپاراسکوپی دکتر بدون اینکه شکم مراجعه کننده را باز کند،با استفاده از لوله ای دوربین دار داخل شکم را مشاهده مینماید.

Laparoscopy(لاپاراسکوپی)یک تکنیک است که از آن منظور دیدن حفره صفاق و لگن استفاده میشود و در واقع داخل شکم را نشان میدهد.عمل جراحی لاپاراسکوپی به پزشک ها در تشخیص دادن بیماری های شکم کمک میکند.در این عمل جراحی پزشک بجای اینکه برش بزرگی را در شکم ایجاد کند،برشی کوچک را ایجاد مینماید و از طریق آن مشکل را رسیدگی و حل خواهد کرد.

لاپاراروسکوپی چه نوع روش درمانی است این روش درمانی برای چه نوع مشکلاتی مناسب است آمادگی های لازم برای انجام لاپاروسکوپی چگونه اند مزیت های استفاده از روش لاپاروسکوپی نسبت به دیگر روش های جراحی چیست؟

در طب زنان داخل حفره صفاق را می توانیم با لاپاراسکوپی مشاهده کنیم. اگر داخل رحم را بخواهیم ببینیم، نام هیدروسکوپی به آن اطلاق می شود.

 لاپاراسکوپی یکی از روش های درمانی است که امروزه افراد مختلفی برای درمان و تشخیص بیماری ها با تشخیص پزشک از آن استفاده می کنند. هم چنین بسیاری از بیماری های مربوط به زنان را می توان با استفاده از لاپاراسکوپی درمان نمود. در این مطلب قصد داریم شما را با این روش درمانی، موارد استفاده از آن و همچنین عوارض آن آشنا نماییم.

از لاپاراسکوپی رحم برای تشخیص و درمان بیماری‌های مرتبط با رحم مانند آندومتریوز یا فیبروئید استفاده می‌شود. زمان و دوره بهبود این روش درمانی کمتر از جراحی باز است و زخم‌های کوچکتری را نیز ایجاد می‌کند.

لاپاراسکوپی نوعی روش جراحی نوین است که به طور تقریبی از حدود ۳۰-۲۰ سال پیش رایج شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع جراحی، یک روش درون‌ بین است که طی آن، بدون باز کردن شکم، حفره داخل شکم و لگن کاملا روشن و نمایان می‌شود. لاپاراسکوپی رحم یکی از انواع این جراحی به شمار می رود.

لاپاراسکوپی می‌تواند برای اهداف تشخیصی، درمانی یا هر دو انجام شود. عمل تشخیصی گاهی تبدیل به نوع درمانی می‌شود.

لاپاراسکوپی رحم از روشهای جراحی برای تشخیص و درمان بیماریهای لگن و شکم است. لاپاراسکوپی رحم تنها با ایجاد چند زخم کوچک در ناحیه شکم بیمار صورت می گیرد.

لاپاراسکوپی یکی از جراحی‌های است که در تشخیص بیماری‌های شکمی به پزشکان کمک کرده و به جای برش‌های بزرگ در شکم، پزشک با یک برش کوچک مشکل بیمار را بررسی و برطرف می‌کند.